Aşk Hayatında Mutluluk Duası

Aşk Hayatında Mutluluk Duası

Hangimiz sevmedik çılgınlar gibi? Elbette aşksız, sevgisiz hayat olmaz. Her daim yanımızda olmasını istediğimiz, yalnızlığımızı paylaşacağımız, dertlerimize ortak olacak bir sevgili, eş isteriz. Bunu bulanlar ve sevgisine karşılık görenler mesut bahtiyar hayatlarına devam ederken kimisi ise aşk acısıyla baş başa kalabilir.  Tabi temennimizin herkesin sevdiğiyle mutluluğu tatması ve bunu devam ettirmesidir.

Âşık olmanın en güzel yanı da sevdiğinizle beraber geçirebileceğiniz güzel günlerin olmasıdır. Aşkın ilk zamanlarında midenizde uçuşan kelebeklerin zamanla kaybolmaması ve ilk günkü heyecan, mutluluğun daimi olması için şüphesiz iki tarafında ilişkide özverili olması gerekmektedir. Erkek ve kadına ilişkide birtakım görevler düşmektedir. Bu görevler yerine getirildiği sürece ilişki zarar görmez ancak zamanla ne olacağını da Allah bilir elbette.

Âşık olduğumuz kişiyle yaşadığımız mutluluğun ve beraberliğin ilelebet devam etmesini kim istemez ki? Ancak bazen mutluluğunuzu kıskanacak kişilerin nazarı sizi etkileyebilir, bitmez dediğiniz mutluluğunuz bir anda tökezleyip tepe takla olabilir. Nazarın bilimsel bir açıklaması olmasa da pek çok kişi bu durumdan olumsuz yönde etkilendiğini savunur. Özellikle bazı kişilerin ise nazardan diğer kişilere göre daha fazla etkilendiği söylenir. Nazar bu kadar etkiliyken dualarla buna kalkan olmak ve ilişkinizi korumak da sizlerin çabasına bağlı. Durum böyle olunca elinizden geleni yaparak gerisini Allah’a bırakmak da fayda var.  O kadar duanın arasından doğrusu seçmek ve doğru bir şekil de uygulamak hayati bir öneme sahiptir.  Bu dualar ve uygulanışı şunlardır:

Sabah-akşam, 3 defa “Bismillahillezi la yedurru maasmihi şeyün fil erdi vela fissemai ve hüvessemiulalim  okuyan, büyü, nazar ve zulümden korunur.”

“Euzü bi-kelimatillahittammati min şerri külli şeytanın ve hammatin ve min şerri külli aynin lammetin.”

Nazar değen kimseye şifa için Ayet-el-kürsi, Fatiha, Muavvizeteyn (Felak ve Nas) ve Kalem suresinin son iki ayetini (ve in yekâdüllezîne keferû leyüzlikûneke biebsârihim lemmâ semi-uz- zikra ve yekûlûne innehû lemecnûnün ve mâ hüve illâ zikrun lilâlemîne) okumanın muhakkak iyi geldiği bildirilmiştir.

Büyüklerimizden de çoğu zaman nazar duası duyarız ancak pek dikkate aldığımız söylenemez ta ki nazarın bizi olumsuz etkilediğini görene kadar. Siz şimdiden hazırlıklı olun ve aşkınızın nazarın gölgesinde kalmasına izin vermeden bol bol bu duaları takdim ederek Allah’a sığının ve mutluluğunuzun katlanması için Allah’tan daima hayırlısını dileyin.

Büyüklerimizin bizlere bildirdiği Nazar Duâsı ise şöyle:

“Bismillâhirrahmânirrahîm

Bismillâhi azîm-iş- şâni şedîd-il birri mâ şâallahü kâne habese hâbisün min hacerin yâbisin ve şihâbin kâbisin. Allahümme innî radedtü ayn-el âini aleyhi ve alâ men ehabb-en-nâsi ileyhi ve fî keyedihî ve kilyetihî lahmün rakîkun ve azmün dakîkun fîmâ lehû yelîku ferci-il basara hel terâ min fütûrin sümmerci-il basara kerrateyni yenkalib ileyk-el basaru hâsian ve hüve hasîr ve in yekâdüllezîne keferû leyüzlikûneke biebsârihim lemmâ semi-uz- zikra ve yekûlûne innehû lemecnûnün ve mâ hüve illâ zikrun lilâlemîne lâ havle velâ kuvvete illâ billâh-il aliyy-il azîmi Lâ ilâhe illallâhü hısnî, men kâle-hâ dehale hısnî, ve men dehale hısnî emine min azâbî. Sadaka rasûlullahi sallallahü teâlâ aleyhi ve selleme.”

Duaların koruyucu ve rahatlatıcı etkisiyle aşk hayatınızı olumsuz etkileyecek durumlardan, kötü gözlerden ve nazardan korunacak, mutluluğunuzu ikiye katlayacaksınız.

Bunun için sana bir kaynak tavsiye etmek istiyorum:

Kısmet açma duaları, eşlerin arasındaki sevgiyi artırma duaları, evlilik duaları, eski sevgiliyi geri getirme duaları gibi pek çok farklı duayı bulabileceğiniz bu özel kaynağı mutlaka okuyun.

Buradan Eseri İnceleyebileceğiniz Sayfaya Gidebilirsiniz…

Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun…

 

Benzer Konular:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir