İçinizdeki Sıkıntılı Ruh Halini Giderecek Çok Etkili Vesvese Duası!

 

İçinizdeki Sıkıntılı Ruh Halini Giderecek Çok Etkili Vesvese Duası!

 

İçinizde uzun süredir geçmeyen bir sıkıntı olduğunu hissediyorsanız, artık hiçbir şeyin sizi mutlu etmediğini tamamen depresyon haline girdiğiniz düşünüyorsanız bu dua sizin için çok faydalı olacak.

 

Vesveseden kurtulmak için hangi duayı okumanız gerektiğini bu yazıda öğreneceksiniz. İnşallah bu duayı okumaya devam ettikçe içinizdeki sıkıntılar sona erecek, depresif ruh halinden kurtulacak ve rahatlayacaksınız.

 

Vesvese duasını okumadan önce dikkat etmeniz gereken çok önemli noktalar var. Duanın sözlerini vermeden önce bu önemli noktalardan bahsetmek istiyorum.

 

Vesvese Duasının Yapılma Amacı Nedir?

 

Her insanın içini sıkıntı kapladığı, hayattan aldığı tadı kaybettiği zamanlar olabilir. Böyle zamanlarda dua bizim için en etkili şifa kaynağı olur.

 

Özellikle iç huzurumuzu kaybetmemizi sağlayan vesveselerden kurtulmak istediğimiz zamanlarda dua okumanız çok faydalı olacaktır. Bu sıkıntıdan kurtulmanızı sağlayacak mucizevi bir dua olan vesvese duası inşallah size şifa olacak.

 

Vesvese Duası Hangi Şartlarda Daha Kolay Kabul Olur?

 

Vesvese duasının etkisini arttırmak için 4 önemli şarttan bahsedeceğim. Bundan sonra anlatacaklarımı pür dikkat dinlemeniz vesvese duasını en doğru şekilde yapmanızı sağlayacaktır.

 

1-) Vesvese Duasında Niyet Çok Önemlidir!

 

Kişinin bu duayı yapmaktaki niyeti çok önemlidir. Niyet ederken çok dikkatli olmalısınız. Çünkü bu duanın etkili olabilmesi için niyetinize sadık kalmalısınız.

 

Niyetinizin iyi olduğundan ve yalnızca Allah’tan yardım istediğinizden emin olun. Yönünüzü yalnızca Yüce Allah’a çevirin.

 

2-) Rabbimizin Kudretinin Farkında Olun!

 

Vesvese duasını yapmadan önce Allah’ın ne kadar kudretli olduğunun bilincinde olmalıyız. Duamızı kabul edecek olan yalnızca Rabbimizdir. Onun gücünü içimizde ne kadar hissedersek duamız o kadar etkili olacaktır.

 

Peygamber Efendimizin de bu noktaya değinmiştir:

 

“Allah’ın kudretinin tam olarak farkında olsaydınız, yapacağınız duanın bereketiyle dağların bile yer değiştirdiğini görürdünüz.”

 

Hz. Muhammed Allah’ın gücünün sonsuzluğunu bu şekilde ifade etmiştir. Siz de Rabbimizin sonsuz kudretini düşünerek duanızı okumalısınız.

 

3-) Vesvese Duasını Doğru Vakitlerde Okuyun!

 

Birçok insan vesvese duasını bire bir uyguladığını fakat bir türlü duasının kabul olmadığını söylüyor. Bu durumdan dolayı hayal kırıklığına uğruyor.

 

Burada yapılan en büyük hata duanın yanlış vakitlerde okunmasıdır. Vesvese duasını okumak için en uygun vakitler, yatsı namazından sonraki vakit ve seher vaktidir.

 

Bu vakitlerde duayı okursanız etkisi çok daha kuvvetli olacaktır.

 

4-) İçinizdeki Sıkıntı Artık Dayanılamaz Halde Olduğunda Okuyun!

 

Bazen içinizdeki sıkıntının dayanılamaz derecede arttığını hissedebilirsiniz. Genelde böyle olur, sıkıntı giderek şiddetlenir ve katlanılamayacak hale gelir.

 

Bu durumda vesvese duasını mutlaka okuyun. İleri seviyeye ulaşmış bu sıkıntının inşallah yok olduğunu hissedeceksiniz.

 

Vesvese Duasının Okunuşu Nasıldır?

 

Gece yatsı namazından sonra veya seher vaktinde uyanıp yalnız başınıza kalabileceğiniz bir ortama gidin. Sizi burada hiç kimsenin rahatsız etmeyeceğinden emin olun.

 

Öncelikle ellerinizi semaya kaldırdıktan sonra gözlerinizi kapatın ve duaya odaklanın.

 

21 kere besmele-i şerif okuyun. (Bismillahirrahmanirrahim)

 

Besmele çektikten sonra aşağıdaki gibi dua edin:

 

“Rabbim, içimi kemiren sıkıntılardan, vesveselerden sana sığınıyorum. Merhametin için kapın geldim, şu aciz kulunu boş çevirme Yarabbi. Niyetimin iyi olduğunu biliyorsun, ne olur beni bu sıkıntılı ruh halinden kurtar, merhametinle içime huzur ve mutluluk doldur. Beni içimdeki her türlü vesveseden muhafaza eyle Yüce Rabbim. Amin!”

 

Sonrasında okuyacağınız vesvese duasını sözleri şu şekildedir:

 

Bu ayet 7 defa okunur;

 

“Rabbi edhılnî mudhale sıdkın ve ahricnî muhrace sıdkın vec’al lî min ledunke sultânen nasîrâ.”

 

Bu duayı ettiğinizde inşallah içinizdeki vesveslerden kurtulacak, feraha kavuşacaksınız.

 

Sıkıntılardan Kurtulmak İçin Her Kapıyı Açan Murad Duaları!

 

 

İçinizdeki sıkıntılar bir türlü gitmiyorsa, sizi kötü düşüncelere sürükleyen vesveselerden kurtulmak istiyorsanız size faydalanabileceğiniz etkili bir kaynak tavsiye edebilirim.

 

Her Kapıyı Açan Murad Duaları adlı bu kaynağı okuduğunuzda her türlü sıkıntı için Allah’tan yardım dilemenin en uygun yollarını öğrenebilirsiniz.

 

Buradan Eseri İnceleyebileceğiniz Sayfaya Gidebilirsiniz…

 

Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun…

 

 

Şu Yazıları da Okumanızı Tavsiye Ederiz:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir