Rızkınızı Arttıracak, İşinizi Bereketlendirecek Etkili Bir Dua

 

Rızkınızı Arttıran, İşinizi Bereketlendiren Dua (1 Sure ve 7 Esma İle Birlikte)

 

Allah’tan daha çok rızık vermesini istiyor, işlerimin bereketlenmesi için ne yapabilirim diye düşünüyorsanız size okuyabileceğiniz çok etkili bir duadan bahsedeceğim.

 

Bir iş yerinde sabit maaşla çalışan veya kendi işi olan herkes bu duayı okuyabilir.

 

İnşallah bu duayı okuduğunuzda işlerinize bereket yağacak, emeklerinizin karşılığını daha fazla almaya başlayacaksınız. Rabbimizden dilerim ki maddi geçim kaygısı kafanızdan uçup gidecek. Maddi sıkıntılar sizi terk edecek.

 

Zengin olmak her insanın hayalini süsler. Herkes bu lükse sahip olmak ister. Zengin olmak isteyen insanlara bu noktada bir uyarıda bulunmak istiyorum. Yüce Allah, zengin kullarını ahirette daha çetin bir sınava alır.

 

Mülk sahibi olmak, müminin sırtına ağır sorumluluklar yükler. O nedenle ileride zengin olursanız malınızı, mülkünüzü ihtiyaç sahipleriyle paylaşmayı kendinize görev edinin.

 

Rabbim sizi ahiret sınavında başarılı olan iman sahibi kullarından eylesin. Amin!

 

İşlerin açılmasıyla ilgili okuyacağımız duayla ilgili büyük İslam alimlerinin söylediklerini de sizlerle paylaşmak istiyorum.

 

Alimlerden İşlerinin Açılması İçin Dua Okuyacaklara Öneriler

 

İşlerin açılma duasıyla ilgili alimler tarafından söylenen sözleri sizinle paylaşmak istiyorum. Peygamber Efendimizin hadislerini temel alarak şu önerilerde bulunmuşlardır:

 

Bir Müslüman, iş yaparken faize asla bulaşmamalıdır. Ne faiz almak ne de faiz vermek…

 

Bunlardan kesinlikle uzak durmalıdır. Günümüzde faizden uzak durmak ne kadar zor olsa da elimizden geldiğinde bundan uzak durmaya çalışmalıyız.

 

Alimlerin değindiği diğer bir konu da SADAKA konusu. Alimler, sadaka vermek gerektiğini her fırsatta söylemişlerdir. Zira kutsal kitabımızda sadakanın hayatımıza ne denli bolluk bereket getirdiğinden bahsedilmiştir.

 

Şu ayet sizlere bu konuda yol gösterecektir:

 

“Allah, faiz malını mahveder, sadakaları ise artırır (bereketlendirir). Allah hiçbir günahkâr nankörü sevmez.”  (Bakara- 276)

 

İşlerine bereket gelmesini isteyen bir Müslüman, daha çok çalışmayı kendine görev edinmelidir. Çalışacak, daha çok kazanmak için çaba sarf edecek fakat bu süreçte dua etmeyi elden bırakmayacak.

 

Çünkü dua işlerimizi kolay kılar, Rabbimizin bizlere doğru yolu göstermesine vesile olur.

 

Alimler, ticarette cesur olmak ve risk almak gerektiğini önermiştir. Cesurların her zaman başarılı olduğunu ve amacına ulaştığını bizlere öğütlemiştir.

 

Fakat tabi ki bu riskler mantık çerçevesinde alınmalıdır. Deli cesaretiyle iş yapılmamalıdır.

 

Bunların yanında günah işlemekten kaçınılması gerektiği söylenmiştir. Kumar oynamak, zina yapmak gibi günahlardan kaçınmak işlerimizin bereketini arttıracaktır.

 

İşlerimizin Açılması Maksadıyla Okuyabileceğimiz Dua

 

Bu duaya 7 farklı esma okunarak başlanır. Devamında Maun suresi zikredilir. Bu surenin içeriğine baktığımızda zaten konuyla doğrudan ilgili olduğu görülür.

 

“Bismillahirrahmanirrahim”

 

Ya Melik

Ya Vehhab

Ya Rafi

Ya Latif

Ya Azim

Ya Mucip

Ya Mukaddim

 

“E raeytellezi yükezzibü bid din. Fe zalikellezi yedu’ul yetim. Ve la yehuddu ala taamil miskin. Fe veylün lil müsallin. Ellezine hüm an salatihim sahun. Ellezine hüm yüraun. Ve yemneunel maun.”

 

Duayı Okumak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gereken Önemli Noktalar

 

İşlerimize bolluk bereket gelmesi için okuyacağımız duayı okumak için en makbul zamanlar:

 

  • Sabah namazıyla gün doğumu arasında kalan zaman
  • Yatsı namazının devamında
  • Perşembe günlerinin akşam vakitleri
  • Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı kandil geceleri

 

Bu zamanlarda duayı okursanız inşallah kabulü daha kolay olacaktır. Tabi ki dua için kesin böyle bir sınır çizemeyiz. Sizinle sadece makbul olduğu söylenen vakitleri paylaştık. Siz her vakitte duanızı edebilirsiniz.

Bu duayı gün içinde 1 kere okumak yeterlidir. Dilerseniz 3 kere arka arkaya olacak şekilde de okuyabilirsiniz.

 

Kitap Tavsiyesi: Her Kapıyı Açan Murad Duaları

 

Farklı konularda farklı dualar içeren nadide bir eseri sizlerle paylaşmak istiyoruz. İşlerinize bolluk bereket gelmesi için okuyabileceğiniz çok önemli dualar içeriyor.

 

Her Kapıyı Açan Murad Duaları Kitabını Buradan İnceleyebilirsiniz.

 

Kitapla ilgili daha önce yapılmış yorumları da aşağıdan okuyabilirsiniz:

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir