Sevgi Duası Nasıl Yapılır?

 

Sevgi Duası Nasıl Yapılır?

 

En sıkıntılı anlarımızda genellikle hep dualara sığınır, bütün dertlerimizden ve sıkıntılarımızdan bu şekilde kurtulmak isteriz. Kimi zaman ise sevdiğimiz birini tekrar kazanmak için dualara sığınırız. İyi ve kötü zamanlarımızı birlikte geçirdiğimiz insanın bir gün bile bize uzak kalmasına dayanamayabiliriz. Bu nedenle maneviyata yöneliriz.

Bunlardan biri olan sevgi duası ise eğer gerçekten iyi uygulanırsa sevdiğiniz ama kaybettiğiniz, sevginizi güçlendirmek istediğiniz veya aranızda yeni bir sevginin filizlenmesini istediğiniz kişiye sizi kavuşturabilir. Elbette bunun için duanın tüm yönlerini ayrıntılarıyla bilmeniz gerekir. Bunun içinde bu yazıyı kaleme aldık ve bu sorundan da sizleri kurtardık.

 

Sevgi Duası Kimler Üzerinde Etkili Olur?

 

Sevgi duasını aranızda sevgi bağının oluşmasını istediğiniz herkes üzerinde uygulayabilirsiniz. Bunun için herhangi bir sınırlama yoktur ama yinede insanların aklında kimler üzerinde etkili olabileceği sorusu canlanır. Ama biz yinede detaylı bir şekilde anlatacağız.

 

 • Sevgilinizden ayrıldıysanız ve hasretinize dayanamayıp dönmesini istiyorsanız bu duayı uygulayabilirsiniz.
 • Eğer çok yakın bir dostunuzla aranıza kara kedi girdiyse ve yeniden sevgiyle muhabbet etmek istiyorsanız bu kişi üzerinde de etkili olacaktır. Yani dostluğunuzu yeniden inşa etmek için bir araç olarak kullanılabilir.
 • En can alıcı nokta ise aranızda hiçbir şey olmamasına rağmen karşı tarafa duyduğunuz ilginin karşılıklı olması içinde bu duadan yararlanabilirsiniz.

 

Sevgi Duaları Nelerdir ve Nasıl Uygulanır?

 

Kuşkusuz en kritik konu sevgi dualarının neler olduğunu bulmak ve nasıl tatbik edildiğini bilmektir. Yanlış duayı yanlış bir şekilde uygularsanız ters tepebileceği gibi sonuçsuzda kalabilir. Sevgi duasını uygulamak isteyip bu kadar emek verdikten sonra tüm çabalarınızın boşa çıkmaması için yazımızı dikkatlice okuyup uygulamanızda fayda vardır.

Öncelikle sevgi dualarının farklı versiyonlarının olduğunu bilmelisiniz. Bunların hangisinin sizi istediğiniz sonuca ulaştıracağını ise deneyerek ancak görebilirsiniz. Çünkü bilinmelidir ki her dua her insanda aynı etkiyi ve sonucu yaratmayabilir. Bu nedenle sonuç almayınca yılmadan diğer sevgi dualarını uygulamaya koymalısınız. Hangisinin işe yarayacağını denemeden bilmenin ise maalesef ki yolu yok.

 

Gelelim sevgi dualarına ve uygulanışlarına;

 

 • “Efizli minel envari feyzete müşrikin aleyye ve ehyi meyte kalbi bi taytağat.”  Sevgi dualarından sadece bir tanesidir. Sevgisini kazanmak istediğinin kişinin resmine bakarak okunması gerekir. Okumaya başlamadan önce abdest alıp 2 rekât namaz kılmak önemlidir. Böylece hem bedenen hem de ruhen kendinizi duanın yapılışına hazırlamış olursunuz. Bu dua ile birlikte aynı zaman da  kişinin resmine bakarak 30 defa Hz Muhammed (s.a.v.) efendimize salatü selam etmeli, ardından 170 defa Kuran’ı Kerim’in 93. suresi olan Duha suresi okunmalıdır. Bu şekilde yukarıda verilen sevgi duası tamamlanmış olur.
 • “Ya Kadiru Ya Allah. Ya Rahmanu Ya Allah. Ya Rahimu Ya Allah. Ya Kerimu Ya Allah” bu ifadeyi okuyup Allahın esması olan Ya Vedud’ü 5000 kez okunması sevgi dualarının diğer versiyonunu oluştur. Her duadan önce abdest alıp 2 rekat namaz kılmayı unutmayınız.

 

Sevgi duaları içinde yukarda verilenlerin dışında daha karmaşık olanı da vardır. Onun yapılışı ise şöyledir:

 

 • 7 defa besmele çekmelidir.
 • 7 defa “Estağfirullah aman yarabbi min külli zenbin tövbe yarabbi” okunmalı,
 • 7 defa “Ya akremeleremin ekrimna”
 • 7 defa “estağfurullah min külli zenbin tübne illallah  zahir ve batın”
 • 1 defa “Hasbi Rabbi cellallah mafi galbi gayrullah nur Muhammad sallad la ilahe illallah” okunmalı ve niyet edilmelidir.
 • 6 defa Ayetel Kürsi okunmalı,
 • “Allahümme ahrik ve heyyic eclip ve eczip kalbi ve akli ve ruhi ve cemı a’zai ve cevarihi” (sevgisini kazanmak istediğiniz ismi söylenmeli) ala hubbi ve aşkı ve muhabbeti ve meveddeti (yine sevgisini istediğiniz kişinin ismi söylenmeli)bil muhabbetil kaviyyeti veş şehiydeti min gayri mühletin bila gayri mühletin bila ihtiyarin bil aceli ves sur’ati.”
 • 1 defa daha Ayetel Kürsi okunarak, 7 defaya tamamlanmalıdır.
 • 7 defa “Ve la yeuduhu hifzuhuma ve hüvel aliyyül azim.” denmelidir.

 

Eser Tavsiyesi:

 

Aşk duaları konusunda daha önce hiç duymadığın en özel bilgileri öğrenmek istersen sana bir kitap tavsiyesinde bulunacağım.

Kısmet açma duaları, eşlerin arasındaki sevgiyi artırma duaları, evlilik duaları, eski sevgiliyi geri getirme duaları gibi pek çok farklı duayı bulabileceğiniz bu özel kaynağı mutlaka okuyun.

Buradan Eseri İnceleyebileceğiniz Sayfaya Gidebilirsiniz…

Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun…

 

Benzer Konular:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.