Terk Eden Kişiyi 7 Gün İçinde Geri Döndürecek Çevirgel Duası

 

Terk Eden Kişiyi 7 Gün İçinde Geri Döndürecek Çevirgel Duası

 

Sevdiğimiz kişinin her zaman yanımızda olmasını isteriz, öyle değil mi? Yanımızdan bir an bile ayrılmasın. Hep bizimle kalsın…

 

Peki, durum hep bu şekilde mi olur?

 

Tabi ki HAYIR. Bazen sevdiğimiz kişi bizi terk eder ve bizden uzaklaşır. Bu durum hepimizin başına gelebilir. Burada önemli olan terk eden kişinin arkasından ağıtlar yakmak yerine Rabbimizin merhametine sığınmaktır.

 

“Şüphesiz ki O, bize yardım edebilecek yegane kudrettir.”

 

Rabbimize sığınmak için de kullanabileceğimiz en etkili araç DUA’dır. Terk edilme durumu toplumuzda sıkça yaşandığı için yüzyıllardır okunmaya devam eden bir duadan söz etmek istiyorum.

 

Çevirgel duası ismi verilen bu etkili duanın şimdiye kadar birçok kişinin sevdiğine kavuşmasına vesile olduğu rivayet edilir.

 

Büyük dua kitaplarında bulunmayan fakat popüler olmayan çeşitli kaynaklardan okuyarak öğrenilebilen bir duadır.

 

Özünde sözlü olarak nesilden nesile aktarılarak günümüze kadar gelmiştir.

 

Çevirgel Duası Hangi Durumlarda Etkilidir?

 

Bu duayı okuyan birçok kişinin terk edildikten sonra sevdiği kişiye tekrar kavuştuğuna dair birçok rivayet vardır. Çevirgel duasını okuyan birçok kadın ve erkek yuvasını dağılmaktan kurtarmıştır.

 

Çevirgel duasını bilen insanların arasında, bu duayı yalnızca kocası tarafından terk edilmiş kadınların okuyabileceğine dair yanlış bir inanç vardır.

 

Halbuki böyle bir durum yoktur. Çevirgel duası için cinsiyet ayrımı yapılmaz. Erkekler de sevdiği hanımefendinin geri dönmesi için bu duayı okuyabilir.

 

Ayrıca çevirgel duası sadece evli kişiler tarafından okunacak diye de bir kaide yoktur.

 

 • Sevgilisini tekrar kazanmak
 • Eski eşiyle tekrar evlenmek
 • Eski işini tekrar kazanmak
 • Daha önceki güzel hayatına tekrar kavuşmak

 

İsteyen herkes çevirgel duasını okuyabilir. Bunu şuradan anlıyoruz:

 

Bu duanın eski adı “niyaz-ı rücu” kelimesidir. Ve buradaki “rücu” ifadesi “geride kalan her şeye dönüş” anlamını taşımaktadır. Yani bize duanın aslında ne kadar kapsamlı olduğunu belirtmektedir.

 

Çevirgel Duasını Okumadan Önce Neler Yapmalıyız?

 

Her duada olduğu gibi çevirgel duasında da bazı usullere uymamız gerekiyor. İcabet şartı ismi verilen bu kurallara uymak duamızın faziletini arttıracaktır.

 

Bu şartlar çevirgel duası için şunlardır:

 

 • Duadan önce abdest alınmalı, abdestsizken çevirgel duası okunmamalıdır. Çünkü abdestsiz şekilde okunduğunda duanın manevi gücü zayıflamaktadır.
 • Yalnız başına olduğunuz bir zamanda bu duayı okumanız gerekiyor. Bu tür şahsi bir dua okunurken kişinin dikkatini ve huşu halini bozacak etkenler olmamalıdır. Bu nedenle yalnız olmak önemlidir.
 • Çevirgel duası yalnızca Allah’tan yardım istemek amacıyla yapılmalıdır. Duanın içinde başka bir kişinin ismi anılmamalıdır.
 • Dua etmeden önce kıble yönüne dönülmeli ve eller gökyüzüne doğru açılmalıdır.
 • Duanın sözleri kendi duyabileceğiniz bir ses tonuyla okunmalıdır. Ne çok yüksek ne de çok alçak bir tonla…
 • Bu dua günün her saatinde yapılabilir. Sadece büyük alimler yatsı namazından sonraki vaktin en doğru vakit olduğunu beyan etmişlerdir. O nedenle siz de bu vakitte yapmaya özen gösterin.

 

 

Çevirgel Duası Nasıl Okunur- Sözleri Nasıldır?

 

“Ya Musavvir, sen Yakub’un ve Yusuf’un ilahısın. Sen, gönüllere merhamet ve sevgi tohumları yerleştirensin. Sen özlemlere son veren ve Yakub’u Yusuf’una kavuşturansın. Şüphesiz ki bizi de layık olduklarımıza kavuşturacak olan ancak sensin.”

 

“Ya Azim, gücü ve kudreti her şeye yeten yegane güç sensin. Sen varolan her şeyi yaratan ve onlara biçim verensin. Fakat sen yaratılmamış olansın. Sen evvellerin evvelli ve ahirlerin ahirisin. Senin hükmüne ve varlığına payan yoktur. Bizi de kudretinin içinde mutlu olanlardan kıl.”

 

“Ya Vedud, gönüllerimizi evirip çeviren sensin. Senin meylettirdiğini sever, senin yüz çevirttiklerinden nefret ederiz. Onun gönlünü bana, benim gönlümü ona meylettir. Eğer hakkımızda hayırlı olanı ise bizi birbirimize giriftar kıl ve bizi cüda eyleme. Bizi kudretinle kavuşmuşlardan kıl, ya Rabbim.” (Amin)

 

Bu duada dikkat etmeniz gereken çok önemli bir husus var. Bu duanın özünü Ya Vedud, Ya Musavvir ve Ya Azim esmaları oluşturur. Günlük hayatınızda bu duanın tamamını hatırlayamazsanız, bu üç esmayı okuyarak da inşallah güzel sonuçlar elde edeceksiniz.

 

Rabbim hakkınızda hayırlısı neyse bu duaların yüzü suyu hürmetine inşallah onu versin.

 

Çevirgel duasının beş gün boyunca arka arkaya bir gün bile atlanmadan okunması gerekmektedir. İnşallah hayırlı gelişmeler hayatınızı güzelleştirir. Rabbimden bunu tüm içtenliğimle niyaz ediyorum.

 

Muhteşem Bir Dua Kitabı Tavsiyesi

 

Eğer aşık olduğunuz kişiden karşılık alamıyorsanız veya sevdiğiniz kişi sizi terk ettiyse çevirgel duasının yanında başka dualar da okumak isteyebilirsiniz. Bu konuda çok etkili dualar içeren En Etkili Aşk Duaları isimli kitap size umut ışığı olabilir.

 

Eminim ki bu kitap sizin başucunuzun vazgeçilmez kitabı olacak.

 

Eseri incelemek için tıklayın.

 

Bu kitap hakkında yapılan yorumları aşağıdan inceleyebilirsiniz:

 

1 Comment

 1. her kese selam. ben azeriyim. ben sevgilimden ayrildim daha dogrusu o benden ayrildi. nedenini bilmiyorum. her wey cook iyidi amma birden ayrilmaq istedi. ben onu geri istiyorum lutfeeen bana yardimci olun. ben o kitabi coook almak isterdim. Allah rizasi icin. sadece bir dua. cookteshekkurler shimdiden. Allah razi olsun

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir